Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Serwomechanizmy, Serwa modelarskie

( ilość produktów: 6 )

Serwo modelarskie, znane również jako serwomechanizmy modelarskie, są specjalnymi rodzajami serwomechanizmów używanymi w modelarstwie do sterowania ruchem modeli RC (zdalnie sterowanych). Są one często stosowane w modelach samolotów, samochodów, łodzi, dronów i innych urządzeń modelarskich.

Serwa modelarskie składają się z trzech podstawowych elementów: silnika, potencjometru (czujnika położenia) i układu sterującego. Silnik w serwie dostarcza napęd, a potencjometr monitoruje aktualne położenie wału. Układ sterujący odbiera sygnały sterujące i na podstawie informacji z potencjometru porównuje aktualne położenie z żądanym położeniem, regulując prędkość i kierunek obrotu silnika w celu osiągnięcia odpowiedniego położenia.

Serwa modelarskie mają zazwyczaj ograniczony zakres ruchu, najczęściej około 180 stopni, choć istnieją również serwa o większym zakresie. Są one zasilane napięciem zgodnym z danym modelem (np. 4,8V lub 6V) i mają różne parametry, takie jak moment obrotowy, prędkość reakcji, rozdzielczość (kroki na stopień), typ złącza itp.

Serwa modelarskie są sterowane za pomocą sygnałów PWM (Pulse Width Modulation), które określają żądane położenie wału. Sygnał PWM składa się z impulsów o zmiennej szerokości, gdzie szerokość impulsu określa położenie. Na przykład, szerokość impulsu 1 ms może oznaczać pełne skręcenie w lewo, a szerokość impulsu 2 ms może oznaczać pełne skręcenie w prawo.

Serwa modelarskie są popularne w modelarstwie ze względu na swoją precyzję, szybkość reakcji i możliwość dokładnego sterowania ruchem modeli RC. Są one szeroko dostępne na rynku i istnieje wiele różnych marek i modeli do wyboru, zależnie od potrzeb i wymagań konkretnej aplikacji modelarskiej.

Zaufane Opinie IdoSell
4.96 / 5.00 114 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-30
Suuuuper, szybko, solidnie i z prezencikiem!
2024-03-21
Bezproblemowy kontakt, sprawna obsługa zamówienia. Polecam!
pixel