Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czujniki indukcyjne

( ilość produktów: 24 )

Czujnik indukcyjny to elektromagnetyczny, bezkontaktowy czujnik, który wykorzystuje zjawisko elektromagnetycznego indukowania pola magnetycznego przez przewodzące obiekty w pobliżu czujnika.

Czujnik indukcyjny składa się z cewki i oscylatora, który generuje pole elektromagnetyczne. Gdy metalowy obiekt znajdzie się w zasięgu pola czujnika, zmienia on charakterystykę pola, co powoduje zmianę wartości indukcyjności cewki. Ta zmiana jest wykrywana przez elektronikę czujnika, która przetwarza sygnał i informuje o obecności obiektu.

Czujniki indukcyjne są szeroko stosowane w przemyśle, w szczególności w automatyce i robotyce, jako narzędzie do wykrywania obecności metalowych obiektów, takich jak elementy maszyn, narzędzia lub elementy przenoszenia materiałów. Są one stosowane, gdy wymagana jest szybka i niezawodna detekcja obecności metalowych elementów, szczególnie w warunkach przemysłowych, takich jak hałas, wibracje, wilgoć i wysoka temperatura.

Zaufane Opinie IdoSell
4.96 / 5.00 119 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-10
Bardzo dobre produkty, szybka i sprawna przesyłka oraz świetny kontakt (dodatkowe zamówienia) z obsługą sklepu. Polecam!
2024-04-16
Wysyłka w deklarowanym czasie, paczka dobrze zabezpieczona, wszystkie elementy były, towar zgodny z opisem. Polecam
pixel