Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Klawiszowe, Kołyskowe

( ilość produktów: 15 )

Przyciski kołyskowe, klawiszo, są powszechnie stosowane w różnych urządzeniach elektronicznych i elektromechanicznych. Są one nazwane tak ze względu na swój charakterystyczny kształt przypominający kołyskę. Przyciski kołyskowe są stosunkowo duże i mają formę płaskiego przełącznika, który może być wciśnięty w jednym kierunku, aby włączyć urządzenie, lub w drugim kierunku, aby je wyłączyć.

Oto kilka cech i elementów charakterystycznych przycisków kołyskowych:

  1. Przyciski kołyskowe mają charakterystyczny kształt, który przypomina kołyskę. Zazwyczaj mają dwa wyraźnie oznaczone symbole świadczące o włączeniu lub wyłączeniu np. obwodu elektrycznego.

  2. Przyciski kołyskowe działają na zasadzie wciśnięcia kołyski, klawisza w odpowiednim kierunku. Wciśnięcie kołyski w jednym kierunku powoduje zamknięcie obwodu i włączenie urządzenia, podczas gdy wciśnięcie w przeciwnym kierunku powoduje otwarcie obwodu i wyłączenie urządzenia.

  3. Przyciski kołyskowe zwykle wykorzystują mechanizm sprężynowy, który zapewnia powrót kołyski do pierwotnego położenia po jej wciśnięciu. Dzięki temu pozwala to na wygodne i powtarzalne użytkowanie przycisku.

  4. Przyciski kołyskowe są zazwyczaj oznaczone odpowiednimi symbolami lub napisami w pobliżu obszaru kołyski, które wskazują na funkcję włączania/wyłączania urządzenia.

  5. Niektóre przyciski kołyskowe mogą być wyposażone w podświetlenie, które włącza się wraz z włączeniem urządzenia. Jest to szczególnie przydatne w przypadku urządzeń działających w warunkach słabego oświetlenia, umożliwiając łatwe zlokalizowanie przycisku.

Przyciski kołyskowe są szeroko stosowane w różnych urządzeniach i aplikacjach, takich jak elektronika użytkowa (np. oświetlenie, sprzęt audio/wideo), urządzenia domowe (np. włączniki świateł itp.)

Zaufane Opinie IdoSell
4.96 / 5.00 119 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-04
Super
2024-04-16
Wysyłka w deklarowanym czasie, paczka dobrze zabezpieczona, wszystkie elementy były, towar zgodny z opisem. Polecam
pixel