Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czujniki optyczne

( ilość produktów: 9 )

Czujnik optyczny to rodzaj czujnika, który wykorzystuje promieniowanie świetlne do wykrywania obiektów lub zmian w otoczeniu. Czujniki optyczne są powszechnie stosowane w przemyśle, w urządzeniach domowych oraz w urządzeniach medycznych i pomiarowych.

Istnieje wiele rodzajów czujników optycznych, w tym:

  1. Czujniki fotoprzerywacze - składają się z nadajnika i odbiornika światła, które są umieszczone po przeciwnych stronach przestrzeni, przez którą przemieszcza się obiekt. Gdy obiekt przerwie wiązkę światła, czujnik wykrywa ten sygnał i informuje o obecności obiektu.

  2. Czujniki fotoelektryczne - wykorzystują zjawisko fotoelektryczne, które polega na tym, że materiał fotosensitive emituje elektrony pod wpływem światła. Czujnik fotoelektryczny wykorzystuje ten proces do wykrywania obiektów.

  3. Czujniki światłowodowe - składają się z włókien optycznych, które umożliwiają przesyłanie światła na długościach setek metrów. Czujnik wykrywa zmiany w transmisji światła, które mogą być spowodowane obecnością obiektu lub innymi czynnikami, takimi jak wilgotność lub zmiana temperatury.

Czujniki optyczne znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach, w tym w przemyśle motoryzacyjnym, elektronicznym, medycznym oraz w automatyce przemysłowej. Są one stosowane tam, gdzie wymagana jest szybka i niezawodna detekcja obiektów, a także tam, gdzie inne metody wykrywania mogą być niewystarczające, na przykład w warunkach dużej wilgotności lub zapylenia.

Zaufane Opinie IdoSell
4.96 / 5.00 119 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-04
Super
2024-04-03
Wszystko OK
pixel