Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ogniwa słoneczne

( ilość produktów: 25 )

Ogniwa słoneczne, zwane również panelami słonecznymi lub modułami fotowoltaicznymi są wykorzystywane do generowania energii elektrycznej z promieniowania słonecznego.

  • Stosowane są m.in. w oświetleniu ogrodowym, ulicznym, dekoracyjnym, awaryjnym. Użyte w lampach solarnych panele słoneczne ładują wbudowane baterie w ciągu dnia i dostarczają energię elektryczną w nocy.
  • Ogniwa słoneczne są również wykorzystywane do ładowania przenośnych banków energii słonecznej, dzięki czemu można zgromadzić energię słoneczną w urządzeniu (power-banku), które następnie może być wykorzystane do ładowania telefonów, tabletów, laptopów i innych urządzeń elektronicznych np. w podróży.
  • Panele słoneczne są również stosowane w systemach zasilania awaryjnego, w przypadku przerw w dostawie prądu (w domu, biurze, szpitalu, bądź innym miejscu, gdzie ciągłość zasilania jest kluczowa)
  • Panele mogą być używane do zasilania pomp w systemach nawadniania. Dzięki temu można napędzać pompy wodne i irygacyjne, które dostarczają wodę do pól uprawnych, ogrodów i innych obszarów, szczególnie w regionach o słabej infrastrukturze energetycznej.
  • Ogniwa stosowane są także w urządzeniach pomiarowych i sygnalizacyjnych, tj. monitoring środowiska, znaki drogowe, sygnalizatory świetlne, urządzenia nawigacyjne itd.
Zaufane Opinie IdoSell
4.96 / 5.00 119 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-30
Szybka wysyłka
2024-04-23
super
pixel