Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czujniki temperatury

( ilość produktów: 58 )

Czujnik temperatury to urządzenie, które służy do pomiaru temperatury otoczenia lub obiektów. Czujniki temperatury są powszechnie stosowane w różnych gałęziach przemysłu, w urządzeniach klimatyzacyjnych, w urządzeniach AGD i RTV oraz w samochodach.

Istnieje wiele rodzajów czujników temperatury, w tym:

  1. Termometry rtęciowe - to tradycyjny rodzaj termometru, który wykorzystuje do pomiaru temperatury rtęć. W termometrze rtęciowym, rtęć znajduje się w cienkiej rurce szklanej i przesuwa się w górę lub w dół wraz ze zmianą temperatury.

  2. Czujniki termoelektryczne - wykorzystują zjawisko termoelektryczne, które polega na tym, że w wyniku różnicy temperatur na styku dwóch różnych metali powstaje prąd elektryczny. Czujnik termoelektryczny wykorzystuje ten proces do pomiaru temperatury.

  3. Czujniki termistorowe - składają się z półprzewodnikowego elementu, który zmienia swoją rezystancję wraz ze zmianą temperatury. Czujnik termistorowy wykorzystuje ten proces do pomiaru temperatury.

  4. Czujniki termowizyjne - wykorzystują kamery termowizyjne do wykrywania promieniowania podczerwonego emitowanego przez obiekty. Czujnik termowizyjny wykorzystuje ten proces do pomiaru temperatury.

Czujniki temperatury znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach, w tym w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym, spożywczym i medycznym, gdzie kontrola temperatury jest kluczowa dla procesów produkcyjnych i przechowywania produktów. W samochodach, czujniki temperatury są wykorzystywane do monitorowania temperatury silnika i innych części pojazdu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 96 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-01-02
Rewelacja, paczka dotarła na następny dzień, towar bardzo dobrze zapakowany, byłam informowana o kolejnych etapach zamówienia
2023-12-25
Szybko, sprawnie, bez problemu.
pixel