Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Przetwornice DC/DC

( ilość produktów: 88 )

Przetwornice DC/DC z agngielskiego (Direct Current / Direct Current) to moduły elektroniczne, które służą do regulacji napięcia prądu stałego (DC) na wyjściu. Przetwornice pozwalają na konwersję napięcia wejściowego DC na inne napięcia wyjściowe DC, które mogą być wymagane do zasilania różnych urządzeń elektronicznych.

Przetwornice DC/DC działają na zasadzie zamiany napięcia wejściowego DC na napięcie wyjściowe DC o innej wartości. Przetwornice DC/DC wykorzystują zwykle elementy półprzewodnikowe takie jak tranzystory, diody i kondensatory, aby kontrolować przepływ prądu przez obwód elektroniczny. Wyróżniamy dwa typy przetwornic:

STEP UP - podnoszące napięcie wejściowe do wyższej żądanej wartości na wyjściu

STEP DOWN - obniżającej napięcie wejściowe do niższej żądanej wartości wyjściowej

Przetwornice DC/DC są powszechnie stosowane w wielu urządzeniach elektronicznych, takich jak telewizory, komputery, telefony komórkowe, systemy zasilania awaryjnego i wiele innych. Przetwornice DC/DC są często stosowane, gdy wymagane jest przetwarzanie energii elektrycznej z jednego źródła zasilania na inne napięcie, na przykład w samochodach lub w systemach zasilania z baterii. Przetwornice DC/DC pozwalają na bardziej efektywne wykorzystanie energii elektrycznej i zmniejszenie strat związanych z przetwarzaniem energii.

Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 107 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-11
Pierwsze zakupy, bardzo pozytywne wrażenia, polecam.
2024-03-20
jest OK
pixel