Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Krańcowe, Krańcówki

( ilość produktów: 6 )

Wyłącznik, włącznik krańcowy, zwany także przełącznikiem krańcowym, to rodzaj elektrycznego przełącznika używanego w różnych systemach, urządzeniach i maszynach. Jego głównym celem jest wykrywanie osiągnięcia lub przekroczenia określonego punktu, na przykład ruchu mechanicznego, i uruchamianie odpowiednich akcji w zależności od tego, czy dany punkt został osiągnięty.

Wyłączniki krańcowe są często stosowane w przemyśle, wózkach widłowych, drzwiach automatycznych, taśmociągach, maszynach produkcyjnych i innych urządzeniach, które wymagają monitorowania i kontroli ruchu. Składają się z przełącznika mechanicznego oraz elementu ruchomego, który jest aktywowany przez ruch danego obiektu. Gdy ten element ruchomy zostanie dotknięty lub przemieszczony, wyłącznik krańcowy przełącza się, zamykając lub otwierając obwód elektryczny.

W zależności od rodzaju i konstrukcji, wyłączniki krańcowe mogą mieć różne funkcje, takie jak zatrzymanie maszyny w odpowiednim miejscu, ostrzeżenie przed nadmiernym napięciem lub przeciążeniem, lub też zainicjowanie konkretnego działania, na przykład otwarcie lub zamknięcie drzwi.

Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 107 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-03
Wszystko OK.
2024-03-21
Bezproblemowy kontakt, sprawna obsługa zamówienia. Polecam!
pixel