Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

DRUK 3D, CNC

( ilość produktów: 231 )

Druk 3D, znany również jako drukowanie trójwymiarowe, to proces wytwarzania trójwymiarowych obiektów przy użyciu specjalnych drukarek 3D. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod produkcyjnych, które polegają na usuwaniu materiału (np. frezowanie) lub łączeniu materiałów (np. klejenie), druk 3D polega na stopniowym nakładaniu materiału w warstwach, aż do uzyskania pożądanego kształtu.

Proces druku 3D zazwyczaj obejmuje kilka kroków. Na początku konieczne jest utworzenie wirtualnego modelu obiektu przy użyciu specjalnego oprogramowania do modelowania 3D. Następnie ten model jest przekazywany do drukarki 3D, która czyta go i rozpoczyna proces drukowania.

Drukarki 3D wykorzystują różne technologie do nakładania materiału. Na przykład popularną metodą jest FDM (Fused Deposition Modeling), gdzie plastikowy filament jest rozpuszczany i nanoszony warstwami na podłoże, tworząc obiekt warstwa po warstwie. Inną technologią jest SLS (Selective Laser Sintering), która polega na topieniu proszku za pomocą lasera, aby utworzyć połączenia między warstwami.

Druk 3D znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach, w tym w prototypowaniu, produkcji niestandardowych części, medycynie, architekturze, sztuce i wielu innych. Dzięki drukowi 3D można tworzyć złożone kształty i struktury, które byłyby trudne lub niemożliwe do wykonania przy użyciu tradycyjnych metod.

Druk 3D ma ogromny potencjał i dynamicznie rozwija się jako technologia, otwierając nowe możliwości w dziedzinie produkcji i projektowania.

Zaufane Opinie IdoSell
4.96 / 5.00 119 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-04
Super
2024-05-29
Bardzo szybka dostawa.Towar oczywiście zgodny z opisem.Polecam
pixel