Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czujniki magnetyczne

( ilość produktów: 17 )

Czujnik magnetyczny to czujnik, który wykorzystuje pole magnetyczne do wykrywania obiektów. Czujniki magnetyczne działają na zasadzie wykrywania zmian w polu magnetycznym spowodowanych przez obiekty znajdujące się w pobliżu czujnika.

Istnieje wiele rodzajów czujników magnetycznych, w tym:

  1. Czujniki reed - składają się z hermetycznie zamkniętej rurki, w której znajdują się dwa metalowe styki. Gdy w pobliżu czujnika znajdzie się magnes, zmienia on pole magnetyczne wokół czujnika, co powoduje zamknięcie styków.

  2. Czujniki Halla - wykorzystują zjawisko Halla, które polega na tym, że w obecności pola magnetycznego w przewodniku przepływający prąd elektryczny ulega odchyleniu. Czujnik Halla wykorzystuje tę zależność do wykrywania obiektów.

  3. Czujniki magnetyczne wykorzystujące zjawisko zmiany indukcyjności cewki spowodowanej zmianą pola magnetycznego wokół czujnika.

Czujniki magnetyczne znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach, takich jak przemysł motoryzacyjny, automatyka przemysłowa, a także w medycynie, na przykład w tomografii magnetycznej. Są one często stosowane tam, gdzie wymagana jest dokładna i niezawodna detekcja obiektów, a także tam, gdzie inne metody wykrywania mogą być niewystarczające, na przykład w warunkach zapylenia lub wilgoci.

Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 74 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-17
Wasza firma zaskoczyła mnie nie tylko wysokiej jakości produktami, ale również profesjonalizmem i elastycznością w obsłudze naszych indywidualnych potrzeb. Współpraca z Państwem to prawdziwa przyjemność
2023-10-19
działa porawnie ok
pixel